Чим відрізняється профнастил від металочерепиці

Профнастил та металочерепиця

Сьогодні для спорудження різних конструкцій, огорож, дахів широко використовується метал (холоднокатана сталь), який проходить спеціальну обробку на профілегибочних верстатах, набуваючи потрібних вигинів, які по суті є ребрами жорсткості, що роблять матеріал міцнішим. Вид прокатки може бути: поздовжнім, поперечним, косим.

Сталеві листи для профнастилу покриваються особливим складом або оцинковуються, на деякі листи зверху наноситься полімерне покриття, завдяки чому покращуються експлуатаційні характеристики матеріалу. Використовують профнастил для облицювання стін, споруди парканів, облаштування покрівлі. Існують універсальні різновиди даного матеріалу, які підходять для різних цілей.

Металочерепиця також виготовлена з холоднокатаної сталі, форма її профілю імітує звичайну черепицю з кераміки, цей матеріал використовується в основному для облаштування дахів. Позитивні якості металочерепиці: легкість, міцність, довговічність, привабливий зовнішній вигляд, простота монтажу, висока надійність конструкції. Черепиця може мати різні розміри та тип профілю.

профнастил на паркан

Чим відрізняються металочерепиця та профнастил?

І той, і інший матеріал мають багато спільного і можуть ефективно використовуватися як покрівельний матеріал. Товщина листа може бути різною, від цього параметра залежить вага та міцність металопрофілю. Металевий лист покривається цинком або алюцинком (Aluzink), до цього складу додають алюміній і кремній, що надає покриттю велику стійкість до механічних пошкоджень, різних подряпин, тріщин. Металочерепиця має кілька шарів покриття - оцинковка, плівка з алюмінію, що захищає від корозії, ґрунтовка, полімерний шар.

Для різних видів профнастилу та металочерепиці можуть використовуватись різні полімерні покриття:

  • поліестер - товщина шару зазвичай становить 25 мікрон, покриття відрізняється гладкою напівматовою поверхнею, має невисоку вартість;
  • поліестер з тефлоном – має матову, злегка шорстку поверхню, добре зберігає колір;
  • поліуретанове покриття (Pural) – захисний шар з товщиною близько 50 мкм, добре зберігає колір, витримує перепади температур та вплив навколишнього середовища;
  • ПВДФ (полівініліденфторид та акрил) забезпечує стійкість до механічних впливів, ультрафіолету, не затримує забруднення;
  • пластизол – найбільш товсте покриття (100-200 мікрон), має високу стійкість до дії УФ-променів, хімічно агресивних речовин.

металочерепиця в Україна

Обидва матеріали мають досить тривалий термін експлуатації, прості у монтажі, пожежобезпечні. Покрівля з того й іншого матеріалу потребує додаткового захисту від шуму, так як краплі дощу, що ударяють по металу, звучать досить сильно. Зовні металочерепиця має цікавіший вигляд, але також вона відчутно дорожча. Тому, якщо зовнішній вигляд має велике значення, краще вибрати для покрівлі металочерепицю, якщо є бажання заощадити - профнастил, який також забезпечить надійність і довговічність покрівлі при нижчих витратах.

Профнастил застосовують для дахів, де кут ската становить менше 14 °, або дах зовсім плоский, у таких випадках металочерепицю практично не використовують. Покрівля з металу має багато переваг, основною з яких є її міцність, довговічність і надійність.

Сталевий Світ - профнастил та металочерепиця за найкращою ціною

Вибрати та купити металочерепицю та профнастил з різними характеристиками, що мають різний розмір та призначення, можна у каталозі на сайті компанії Сталевий Світ, де представлений широкий вибір найякісніших сучасних матеріалів, виготовлених з металу.