За що Ви платите, коли купуєте профнастил

Ціноутворення не завжди логічна річ і в надії купити якісний профнастил замовник часом не розуміє як формується вартість самого металу і від яких факторів вона залежить. Не все, що дорого може бути якісним.

Основні характеристики металопрофілю

Основа профлиста - це тонколистова оцинкована сталь, яка поставляється в рулонах шириною 1250 мм. На вартість профнастилу впливає:

  • Якість металу . Чим більший вміст цинку на 1 квадратний метр металу, тим дорожче буде профнастил. Низька ціна у виробника профлиста говорить про те, що Вам пропонують найбюджетніший варіант металопрофілю з китайської сировини, де у кращому випадку вміст цинку становитиме 20-30 грам. Цей метал дуже швидко почне сульфатувати та іржавіти. Якісний профлист повинен містити 100-140 г цинку для внутрішніх робіт і більше 180 г для зовнішніх.
  • Товщина металу . Із цим все просто: чим товстіший метал, тим дорожча його вартість, проте й здатність, що несе, у такого профліста буде набагато більше. Для огорож з металопрофілю ми рекомендуємо купувати профлист з товщини металу від 0,45 мм. Для покрівельного профнастила від 0,5 мм.
  • Тип покриття . Найдешевший варіант покриття – це оцинкований профнастил, проте не кожен захоче змонтувати собі паркан з оцинкування. Своїм клієнтам ми пропонуємо профлист з додатковим кольоровим покриттям у глянсовому та матовому виконанні. Цей метал дорожчий, але має великий попит.

оцинкований профнастил

Тип профліста

Ціна на металопрофіль напряму залежить від висоти ребра профілю. Чим вища висота трапеції - тим дорожча вартість металопрофілю. Найдешевший профнастил - це стіновий з висотою ребра від 8 до 20 мм., Потім йде покрівельний профнастил. Але найдорожчим буде металопрофіль з висотою ребра від 57 мм. Цей промисловий вид настилу застосовується на покрівлях з прольотами від 3 метрів і більше, дуже міцний і зносостійкий матеріал, який здатний витримувати навантаження від 400 кг на 1 квадратний метр.

металлочерепица у Києві

Не купуйте готові листи стандартних розмірів у магазині, кожен виробник зможе Вам виготовити профнастил під Ваші індивідуальні розміри. На підрізанні готових листів та відходах Ви втратите набагато більше грошей, навіть якщо ціна в супермаркеті спочатку була нижчою.

Ринкові фактори формування ціни

  1. Дуже часто у виробників ціна на той самий метал істотно відрізняється. Великі металопрокатники вкладають величезні гроші на розкручування торгової марки, тому й вартість металу у відомого виробника буде набагато вище, ніж у інших.
  2. Торгові націнки дилерських мереж часом не мають межі, тому для того, щоб заощадити кошти, але при цьому купити якісний профлист звертайтесь до компаній-виробників, так Ви обійдете посередників.
  3. У ціну профліста дуже часто закладають вартість логістики, тому намагайтеся купувати профнастил у своєму регіоні, так у Вас буде можливість не переплачувати за доставку металу в інше місто.
  4. Найчастіше ціна на профнастил падає ближче до зими в період ослаблення попиту на метал, проте на цей варіант не варто особливо розраховувати з огляду на тенденцію подорожчання в останні 2 роки.