Як правильно встановити коник на даху

Коник на даху - призначення

Двосхилий дах або покрівля з більш складною конструкцією в місці сполучення скатів утворює ребро, яке називається коником. Покрівельні матеріали не можуть забезпечити герметичність стику, з цією метою використовуються спеціальні додаткові елементи - конькові планки, які можуть іменуватися просто ковзаном покрівлі. Основним призначенням таких елементів конструкції покрівлі є захист верхнього торця даху від атмосферних опадів (дощу, снігу), сильних поривів вітру, які можуть зірвати покрівельний матеріал від попадання під покриття покрівлі комах, невеликих птахів, сміття. Крім цього, даний елемент забезпечує надання будівлі закінченого вигляду, покращення дизайну, забезпечення вентиляції даху.

Основною вимогою до ковзана буде надійність, здатність забезпечити захист даху від протікання, привабливий зовнішній вигляд. Щоб конькова планка виконувала свої функції та мала тривалий термін експлуатації, важливо не тільки правильно вибрати елемент, але й належним чином встановити його.

Ковзани можуть відрізнятися формою і конструктивним особливостям, бути прямими, округлими, фігурними чи іншу конфігурацію. Для даху з металочерепиці та профлисту конькові планки виготовляються з тонколистового металу з полімерним покриттям, аналогічним до самого покрівельного матеріалу.

montaj konka

Як правильно встановити коник з профнастилу на покрівлю?

Крім конькової планки, для монтажу потрібні ущільнювальні елементи, які можуть бути:

  • профільними - виготовленими із спіненого поліетилену, вони підбираються під параметри конькової планки;
  • універсальними - зробленими з пінополіуретану, що мають хороші водовідштовхувальні властивості;
  • саморозширюваними - спінений поліуретан просочується акрилом, завдяки шару, що клеиться, може застосовуватися для заповнення різних порожнин.

Монтаж ковзана покрівлі проводиться після монтажу покрівельного покриття на кілька етапів. Для початку розраховується довжина та ширина ковзана з урахуванням зазору між схилами, проводиться установка гідроізоляції, що забезпечує захист від вологи. Після цього встановлюється прокладка ущільнювача, що перешкоджає попаданню під покрівельне покриття снігу. Використовувати монтажну піну в цьому випадку небажано, оскільки вентиляція погіршиться. Потім проводиться монтаж самого ковзана, який здійснюється за допомогою спеціальних покрівельних шурупів, що мають захисний шар і прогумовані прокладки. Планки встановлюють з нахлестом 5-10 см. Останнім етапом є встановлення торцевих заглушок, що захищають коник від деформації.

Щоб дах мав гармонійний і закінчений вигляд, важливо правильно вибрати коник за кольором та матеріалом виготовлення.

Великий вибір матеріалів для облаштування даху

Найкраще купувати додаткові елементи, у тому числі і конькові планки, одночасно з покрівельним покриттям, щоб мати можливість купити всі матеріали в одному кольорі, з однаковою якістю полімерного покриття. Широкий вибір додаткових елементів, профнастилу для покрівлі та металочерепиці пропонує компанія "Сталевий Світ" - український виробник, продукція якого відрізняється відповідністю стандартам, високою якістю та надійністю. Уточнити вартість конькової планки, отримати допомогу в розрахунку потрібної кількості елементів, зробити замовлення з доставкою в будь-яке місто України можна за телефоном, вказаним на сайті компанії.