Як зберегти якість профнастилу

Профнастил: призначення

Зведення приватного особняка, дачного будиночка, зовнішньої огорожі або об'єкта/конструкції іншого призначення пов'язане з виконанням будівельних та оздоблювальних робіт, а також придбанням матеріалу, необхідного для реалізації цього проекту. Профільовані листи є легким тонким металевим полотном високої міцності, при виготовленні якого використовується оцинкована сталь. З метою збільшення жорсткості даний матеріал піддається профілюванню на спеціальному верстаті, за рахунок чого набуває форми гофри, яка здатна витримати високі навантаження у довгостроковій перспективі.

На вітчизняному ринку до продажу представлені різні види профлиста, які класифікуються в залежності від декількох параметрів: поперечний переріз профілю (хвиля, трапеції, касети), область застосування (фасад, покрівля, паркан), висота ребер гофри та відстань між ними, товщина та повна /Корисна ширина листа. Кріплення листів настилу до сталевих опор здійснюється саморізами з ущільнювальною прокладкою, гвинтами, що самосвердлять, дюбелями, звареними електрозаклепками. Для надання облицювання антикорозійних властивостей її поверхня може додатково покриватися шаром полімеру або фарби.

Правила монтажу профлиста

Невелика вага профільованого листа дозволяє виконувати його укладання або встановлення без особливих фізичних зусиль. При монтажі настилу необхідно враховувати низку важливих моментів: нахил покрівлі, висоту стін або огорожі. Підняття облицювання на висоту, її переміщення та кріплення повинні здійснюватися за умови дотримання правил безпеки. Для виконання висотних робіт необхідно використовувати спеціальне екіпірування: страховий пояс, гумове взуття, рукавички. Отримати міцну та надійну конструкцію можна лише у тому випадку, якщо монтаж виконується у певній послідовності.

Насамперед слід переконатися в наявності необхідного інструменту:

  • дриль із спеціальною насадкою;
  • електролобзик з металу.

Надалі все залежить від поставленого завдання. Якщо йдеться про спорудження покрівельної системи, то необхідно попередньо подбати про купівлю додаткових елементів (ковзани, розжолобки, вітрові планки, ущільнювальні манжети, снігозатримувачі), що забезпечують герметичність покрівлі, її естетичний зовнішній вигляд та тривалий термін служби. Укладання настилу проводиться на дерев'яну решетування, оброблену антисептичним засобом, під різними кутами нахилу. Доставка листів на висоту повинна проводитись за попередньо розробленим маршрутом. Неприпустимим є недотягування або перетягування кріплення, що ведуть до порушення герметичності. Ходити дільницями вже створеної споруди допускається в м'якому взутті, а за наявності механічних пошкоджень (подряпини, сколи), слід одразу їх зафарбувати, щоб унеможливити ризик утворення вогнищ корозії.

При будівництві забору роботу починають з розмітки території, що огороджується, і закріплення в грунті опорних стовпів. Потім до опор кріпляться профільні труби і на їх поперечках фіксуються листи профнастилу обраної конфігурації за допомогою спеціальних шурупів по металу.

Де придбати якісний профнастил в Україні?

При виборі профільованого металопрофілю необхідно враховувати мету його використання, матеріал виготовлення, розмір, товщину. У ТОВ "Сталевий Світ" до продажу представлений великий асортимент виробів даної категорії в широкому діапазоні модифікацій і це, а так само всіх комплектуючих до кришки (планки, шурупи, плівки). Компанія є безпосереднім виробником високоякісної металопродукції. Використання інноваційних технологій, сертифікованої сировини та сучасного європейського обладнання дозволяє нам щорічно нарощувати обсяги виробництва та дотримуватися обумовлених із замовниками термінів постачання.