Як виправити вм'ятини на профнастилі

Профільований лист на сьогоднішній день найпопулярніший матеріал для монтажу дахів та будівництва огорож. За допомогою профнастилу будують цехи, торгово-розважальні центри, гаражі, побутівки тощо. Металопрофілем обшивають фасади та стелі, проте дуже часто можна побачити профнастил із вм'ятинами та пошкодженнями і цьому є маса причин, основна з яких – пошкодження листів профнастилу на покрівлі від падіння великих гілок дерев, град та вм'ятини під час монтажу. Дуже часто замовники намагаються заощадити на товщині профнастилу та замість рекомендованої виробником товщини купують метал тонкий та м'який, який абсолютно не витримує заявлених навантажень. На такому металі легко зробити вм'ятину навіть від тенісного м'ячика, а сам листок легко зігнути руками.

Як виправити вм'ятину на даху або огорожі з профнастилу

Відремонтувати пошкоджений лист металопрофілю досить просто, проте не поспішайте брати в руки гумову киянку, вивчіть пошкодження та доцільність його ремонту. Якщо на листі вже є руйнування зовнішнього захисного шару і видно метал, Ви повинні чітко усвідомлювати, що для ремонту такого листа Вам знадобиться:

  • видалення полімерного шару
  • зачистка
  • знежирення
  • покриття ґрунтовкою
  • фарбування полімерним шаром, який на 99 відсотків відрізнятиметься від початкового кольору листа.

Відновити повністю такий пошкоджений лист у Вас не вийде, а якщо ще порушено цинкове покриття, термін служби такого металу скоротиться до мінімуму, і в цьому випадку ми рекомендуємо просто замінити його на новий.

Якщо ж вм'ятина була зроблена тупим предметом і немає пошкодження захисного шару – є всі шанси на добротний ремонт і таке пошкодження легко виправити.

Етапи ремонту

Для того, щоб зробити ремонт на листі профнастилу або металочерепиці, його треба демонтувати, укласти на рівну поверхню внутрішньою стороною назовні. Там, де є вм'ятина, підкладають щільну гуму або пінопласт. За допомогою киянки гумової акуратно обстукують місце опуклості, починаючи від найвищої точки і закінчуючи краями вм'ятини. Бити потрібно акуратно, легко та часто.

Якщо Вам вдалося виправити вм'ятину, Ви повинні перевернути аркуш і оглянути його з усіх боків на наявність інших пошкоджень і потертостей, які Ви усуваєте таким же способом за допомогою киянки.

Як уникнути вм'ятин на паркані або покрівлі

  • Найголовніше і основне правило - купити профнастил із якісної сталі з товщиною металу для покрівлі від 0,55 мм та для забору від 0,45 мм. Так, вартість його дорожча, але такий метал має підвищену жорсткість і для того, щоб зробити пошкодження на аркуші, потрібно докласти чимало зусиль. Такий лист не боїться граду і чудово витримує заявлені навантаження.
  • Для даху вибирайте покрівельний профнастил з висотою ребра від 20 мм - такий лист за рахунок високої трапеції стає надійнішим і жорсткішим, він здатний витримати навіть вагу людського тіла без вм'ятин і пошкоджень, а якщо на покрівлі встановлена ще й обрешітка з допустимим кроком - Ваш дах вічний .
  • Зупиняйте свій вибір на якісній сталі з напиленням цинку від 200 грамів на 1 квадратний метр, це захистить Вам лист від корозій та ірж на довгі роки. Китайський метал не прослужить Вам і двох років, а заміна паркану з профлиста чи покрівлі обійдеться в рази дорожче.
  • Не заощаджуйте на монтажі та звертайтеся за допомогою до професіоналів, а якщо Ви робите монтаж своїми руками чітко дотримуйтесь інструкцій та рекомендацій виробника.
  • Ціна на металочерепицю або профнастил різна, і часом не завжди висока вартість гарантує якість металу - на ринку багато шарлатанів. Вибирайте надійного виробника з репутацією та за рекомендаціями друзів та знайомих, у цьому випадку у Вас більше шансів купити по-справжньому якісний метал.