Як вивести трубу через покрівлю з металочерепиці чи профнастилу

Правильне виведення труби через покрівлю з металопрофілю є ключовим моментом при монтажі даху, тому що від якості робіт та професіоналізму покрівельників залежить і майбутня герметичність покрівлі, і її подальша експлуатація. Вихід димаря заздалегідь повинен плануватися до укладання покрівельного покриття.

Важливо: існує два небажані розташування димоходів на покрівлі:

  • Не можна планувати прохід димоходу через розжолобки покрівлі.
  • Не рекомендується монтувати димарі поблизу мансардних вікон, інакше весь дим затягуватиметься в мансардне приміщення

Порушення герметичності примикання димоходу на покрівлі призведе до намокання теплоізоляції та втрати основних її властивостей, порушення вентиляції в підковельному просторі та попадання вологи на кроквяну систему, яка через деякий час просто почне гнити.

Слід також звернути увагу, що висота труби залежить від розташування її на даху, чим нижче вона розташована на схилі покрівлі, тим довше вона повинна бути.

Важливо: правильне розміщення труби:

  • Трубу димоходу потрібно розміщувати максимально близько до ковзана покрівлі з профнастилу або металочерепиці. Більшість труби буде в теплій зоні, а це призведе до зниження утворення вологи і осідання її всередині самої труби.
  • Ідеальним варіантом є виведення труби через сам коник, це полегшить монтаж планок примикання та практично убезпечить покрівлю від розгерметизації у місцях стику.

Виведення димохідної труби через покрівлю:

Цегляні труби димоходів слід розташовувати на відстані 15 сантиметрів від дерев'яної решетування, гідро та паробар'єрів. Для того щоб правильно обійти димохідну трубу на покрівлі з профнастилу використовують спеціальні внутрішні та зовнішні фартухи. Нижню планку штробують у саму цегляну стіну димаря на глибину не менше 1 см. Нижня планка має бути висотою 10-15 сантиметрів вище поверхні покрівлі.

обхід димаря

Обов'язково треба робити відведення для води у вигляді п-подібної планки по всьому схилу даху до самої карнизної планки. Такий метод дозволить вивести зайву вологу під металочерепицею без шкоди для самого покрівельного простору.

Після того, як встановили внутрішні планки, можна укладати саме покрівельне покриття: профнастил або металочерепицю так щоб листи закривали внутрішній фартух. Монтаж зовнішнього фартуха проводиться аналогічно внутрішньому, місця примикання планки до труби можна додатково промазати герметиком. Верхній фартух закриває межі листів металочерепиці та утворює захисний ковпак.

Довговічність покрівлі залежить не тільки від якісного покрівельного покриття, а й від якості монтажу та рівня спеціалістів. Дах є основним елементом майбутнього будинку і головне завдання нашої компанії не тільки зробити хорошу металочерепицю, але й звернути увагу на ключові етапи монтажу для того, щоб уникнути в майбутньому додаткових витрат на підтримку покрівлі, її часткового ремонту та виправлення помилок покрівельних бригад.