Блискавкозахист металевої покрівлі

Блискавкозахист металевої покрівлі

Грози – нерідке явище в Україні у спекотні літні дні, вони супроводжуються блискавками, гуркотом грому, зливами. Всім відомо, до яких наслідків може призвести попадання блискавки в споруду, тому важливим завданням при будівництві є облаштування надійної системи захисту від блискавки. Якщо будинок має металевий дах, то він сам по собі є блискавкоприймачем, але забезпечити надійний захист покрівля з металу може лише за певної товщини металопрофілю або металочерепиці.

Пряме попадання блискавки в дах будинку призводить до значного нагрівання її поверхні, а враховуючи, що металева покрівля спирається на дерев'яні крокви, що відносяться до легкозаймистих матеріалів, високий ризик виникнення пожежі. Також металочерепиця з полімерним покриттям накопичує статичну електрику, що може призвести до пожежонебезпечної ситуації, електротравми та збоїв у роботі електрообладнання всередині будинку. Щоб убезпечити будову від попадання блискавки та накопичення статичної електрики, використовуються спеціальні елементи блискавкозахисту.

блискавкозахист металевої покрівлі

Як влаштований блискавкозахист покрівлі?

Багато фахівців рекомендують при спорудженні даху в будь-якому випадку використовувати блискавкозахист, який складається з:

  • блискавкоприймача, роль якого може грати будь-який провідник (штир, трос або спеціальна сітка), встановлений на найвищому місці покрівлі - коньку, димарі. Кількість даних елементів залежить від складності конфігурації та розміру покрівлі;
  • струмовідвід, що забезпечує безпечне відведення струму від блискавки до пристрою заземлення. Для виготовлення струмовідводу використовується сталевий міцний дріт, товщина якого не повинна бути менше 6 мм. Вона має витримувати силу струму до 200 тис.ампер;
  • заземлювач - конструкція, з'єднана з струмовідведенням і що йде в ґрунт. Для виготовлення заземлювача застосовують металеві куточки або труби. Площа контакту із землею має бути досить великою, а відстань від входу до будинку має становити не менше 3-5 метрів.

    Найчастіше як блискавкоприймач використовується металевий штир, виготовлений із стійкого до корозії металу, на плоскому даху та покрівлі з невеликим ухилом блискавкоприймач виконується з металевої сітки блискавки, яка прокладається по всьому периметру даху.

    З'єднання блискавкоприймача, струмовідводу та заземлювача здійснюється за допомогою зварювання. Особливо актуальна установка системи захисту від блискавки для дерев'яних будинків, промислових будівель і складів, де зберігаються легкозаймисті речовини, а також там, де поблизу немає високих будівель і дерев.

    Де придбати блискавкозахист?

    Заземлення можна зробити своїми руками, для цього необхідно купити сталевий куточок або профільну трубу певних розмірів, які слід заглибити в землю на значну глибину, що перевищує глибину промерзання ґрунту. Щоб підвищити електропровідність ґрунту, потрібно засипати у підготовлені в ньому отвори селітру та сіль, а також підтримувати ґрунт у вологому стані.

    Купити комплектуючі та матеріали для створення надійного та ефективного блискавкозахисту на металевій покрівлі можна в інтернет-магазині компанії "Сталевий Світ".