Безперечно міжповерхове перекриття має відрізнятися підвищеною міцністю, надійністю та тривалим терміном експлуатації. У малоповерховому будівництві особливою популярністю користуються монолітні перекриття (заливається бетонна суміш на підготовлену опалубку), головною перевагою такого перекриття є можливість заливати будь-які форми та кути під індивідуальний проект приміщення. Щоб витримати таку масу бетону опалубка повинна бути дуже міцною, тому ідеальним рішенням буде монолітна стяжка по профлисту.
Профнастил в Україні - сучасний та популярний будівельний матеріал, який відрізняється підвищеною міцністю та відносно невеликою вагою. Завдяки ребрам жорсткості профнастил, що несе під бетон, буде і основою перекриття, і опалубкою, і стелею. Особливо це актуально для цехів, ангарів та складів, де стеля не потребує додаткових оздоблювальних матеріалів, адже металопрофіль може при цьому бути не лише оцинкованим, а й кольоровим за бажанням замовника.
Всі ці переваги мають місце при дотриманні деяких правил: вологість у приміщенні повинна бути не більше 75 відсотків, а температурний режим не повинен перевищувати 30 градусів. Бетонна суміш повинна містити хлор.
Для влаштування монолітного перекриття з металопрофілю застосовують профлист, що несе, з висотою ребра від 57 мм і товщиною металу від 0,65 мм. При виборі марки бетону під заливку варто орієнтуватися на товщину перекриття і майбутню його масу. Сам шар майбутнього перекриття має бути не менше 5 см над верхнім ребром металопрофілю з урахуванням майбутньої стяжки покриття для підлоги. Для металевого каркаса застосовується арматура чи дріт типу ВР1 чи ВР2.
Отже, майбутня бетонна плита монолітного перекриття складається з профнастилу, арматури або дроту та бетону. Якщо така кострукція спирається на каркас із балок, навантаження йде не на стіни будівлі, а безпосередньо на колони. Якщо при монтажі профнастилу балки не укладаються навантаження йтиме на стіни будівлі та її фундамент.
На балки зі швелера монтується профнастил, відстань між балками не повинна перевищувати трьох метрів. Лист профнастилу укладається широкою трапецією вниз на балку поперечно і як мінімум на 2 прольоти, і фіксується внахлест по довжині шурупами. На основу з профнастила виготовляється каркас з арматури та дроту, далі заливається бетон, ніші під балки та закладні деталі. Після того, як бетон затвердіє, приступають до стяжки підлоги. Недолік такої констуркції - це видимість балок на стелі.
При безбалочному варіанті листи профнастилу не матимуть додаткових опор, і основна нагурзка, як уже говорилося, йтиме на стіни та фундамент. Такий варіант економічніший, легший і простий у монтажі, при цьому варіанті стеля буде гладкою без опор. Однак тут є свої нюанси: