Монтаж металочерепиці - основні помилки

Монтаж металочерепиці - основні помилки - фото №1

Металочерепиця популярний покрівельний матеріал, що відрізняється від аналогів надійністю і довговічністю. Якісна черепиця прокочується з європейського металу з товщиною 0,45 – 0,5 мм із напиленням цинку від 225 грам на 1 квадратний метр. Середній термін служби такої черепиці від виробника "Сталевий Світ" становить від 15-25 років у наших кліматичних умовах, проте дуже часто від своїх клієнтів ми чуємо скарги на те, що термін експлуатації якісної черепиці виявився нижчим від заявленого. У більшості випадків причини криються у недотриманні правил монтажу та зведенні кроквяної системи з типовими помилками, які ми розглянемо нижче. Правильний монтаж це дуже важливо і підбір фахівців потребує додаткових зусиль, але результат не змусить на Вас чекати.

Приклади помилок монтажників під час укладання металочерепиці та можливі наслідки:

  • Відсутність контробрешітки

Результат: вентиляційний зазор між металочерепицею та кроквяною системою відсутня, що у свою чергу призводить до постійної присутності конденсату та гниття деревини.

  • Металочерепицю з полімерним покриттям підрізали за допомогою "болгарки" з абразивними колами

Результат: через попадання іскри та перегріву металу в місці зрізу відбувається відшарування полімерного покриття, випалювання цинкового шару, порушення цілісності металу, що призводить в майбутньому до його корозії та скорочення служби експлуатації.

  • Відсутність гідробар'єрної плівки

Результат: У процесі перепадів температури в денний та нічний період часу та на внутрішній стороні металочерепиці утворюється конденсат. Якщо відсутня гідроізоляція волога автоматично потрапляє на дерев'яну частину кроквяної системи, що призводить до її гниття, а постійна вогкість прискорює процес корозії металу.

  • Нерівна решетування та широкі прольоти

Результат : Стикування листів металочерепиці йде із зазорами, що призводить до попадання вологи та пилу під покрівельний простір, листи прогинаються. Нерівна обрешітка не дозволяє щільно закріпити листи до кроквяної системи, що призводить до низької шумоізоляції та прискореного руйнування кроквяної системи.

  • Застосування саморізів без EPDM - гумових ущільнювачів та неправильне їх кріплення

Результат: Звичайна дешева гумова прокладка під впливом температурних перепадів з часом пересихає і тріскається, що спричиняє розгерметизацію та попадання вологи під покрівельне покриття. Застосування не оцинкованих шурупів призводить до корозії не тільки кріплення, а й металочерепиці в місцях кріплень, що призводить до руйнування самого покриття. Кріплення шурупів у верхню частину ребра призводить до того, що сам шуруп не повністю входить в решетування, в результаті якого при великих поривах вітру покрівельний лист може просто відірватися. Кріплення у верхнє ребро призводить до низької шумоізоляції, появи зазорів у місцях стику та порушення герметизації.

  • Помилки при укладанні гідро-, паробар'єра, укладання іншою стороною

Результат: Порушена циркуляція повітря, накопичення вологи в утеплювачі, яке в майбутньому призводить до повного демонтажу та заміни теплоізоляції.

  • При монтажі покрівлі з металочерепиці ходили у твердому взутті, продавлювання листа в місцях відсутності обрешітки.

Результат: Потертості, подряпини, вм'ятини та деформація листів призводять до скорочення експлуатаційного терміну покрівельного покриття та порушення герметизації.

  • Економія на теплоізоляції

Результат: Для наших широт товщина утеплювача повинна бути не менше 150 мм, проте багато хто вважає, що утеплювач у 100 мм забезпечить достатній мікроклімат на мансардних поверхах. Економія на 50 мм призводить до виникнення критичного рівня вологості, завдяки якому конденсат потрапляє у шар утеплювача та знижує його властивості. Далі волога потрапляє на паробар'єр, що згодом веде до протікання даху.

  • Відсутність ущільнювача на ковзанах та розжолобках

Результат: Попадання комах, пилу та вологи в підпокрівельний простір, що скорочує термін експлуатації металочерепиці. Знижується шумоізоляція під час атмосферних опадів.

Покрівля - це основа надійності та мікроклімат Вашого майбутнього будинку, тому довіряти монтаж покрівельного покриття можна лише фахівцям. Виправлення помилок дилетантів іноді набагато дорожче за роботу кваліфікованих покрівельників. Вибирайте найкраще: професійний монтаж та якісна металочерепиця .