Залежно від сфери застосування існують різновиди профлиста: для огорож з ребром жорстокості до 20 мм, для покрівлі з ребром жорсткості до 57 мм і профнастил, що несе, з ребром жорсткості до 114 мм. Відрізняються ці види профлиста не тільки висотою ребра, але і несучою здатністю, яка визначає яке навантаження той чи інший вид профнастилу може витримати без деформації та порушень експлуатаційних властивостей.
Профнастил компанії "Сталевий Світ" виробляють на профілегибочних автоматизованих станах з дотриманням усіх стандартів та допусків. Завдяки ребрам жорсткості несуча здатність металопрофілю набагато вище звичайного плоского листа металу. Чим вище ребро жорсткості на профнастилі, тим більше в нього здатність.
Несуча здатність промислових марок профнастилу з висотою гофри від 57 мм і вище дозволяє не лише скоротити терміни монтажу, а й суттєво знизити витратну частину на металоконструкції. Прикладом служить профнастил Н75, що несе, несуча здатність якого дозволяє витримувати будь-яке снігове навантаження на прольотах до 6 метрів.
Цех виробництва керамічної плитки
Шахта ліфта із профнастилу
Варто зазначити, що здатність листа профнастилу, що несе, визначається граничним навантаженням, яке зможе витримати лист без деформацій. Які саме навантаження зможе витримати той чи інший вид профнастила можна подивитися в розділі " Таблиця навантажень на профнастил "
Як уже говорилося раніше, несуча здатність профлиста залежить від висоти ребра і товщини металу, в деяких видах несучих металопрофілів (профнастил Н75, профнастил Н114) застосовується додаткові ребра жорсткості, які дозволяють збільшити граничне навантаження на лист і розширити сферу застосування:
Технологія укладання профнастилу, що несе, включає основні етапи: