Роль несучого профнастилу в незнімній опалубці

Створення бетонних конструкцій у промисловому та цивільному будівництві застосовується постійно – заливання бетоном фундаменту, несучі стіни та панелі перекриття можна побачити на кожному будівельному об'єкті. Сучасні техноголії не стоять на місці і на зміну бетонним плитам перекриттів прийшла нова технологія монолітної заливки бетону із застосуванням профнастилу та арматури (залізобетонна незнімна опалубка).

Профнастил для незнімної опалубки - основні характеристики

металоконструкція з несучим профнастилом

Несучий профнастил повинен витримати вагу рідкого бетону, що заливається, доти, поки він не застигне і не "забере" навантаження на себе. Такими заявленими характеристиками володіє профнастил , з висотою ребра від 57 мм і товщиною металу не менше 0,7 мм.

Якщо профнастил є готовою частиною стелі, застосовується металопрофіль з полімерним кольоровим покриттям.

У несучого металопрофілю на відміну від покрівельного та стінового є додаткові ребра жорсткості у вигляді канавок, які надають листу додаткову міцність та здатність, що несе.

Переваги незнімної опалубки з профнастилом

  • Пожежна безпека. Бетон і метал не горить і не тліє, і відповідно конструкція з цих матеріалів є пожежобезпечним.
  • Простий монтаж конструкції
  • Довговічність незнімної опалубки
  • Жорсткість конструкції
  • Забезпечення полегшеного навантаження на сам фундамент та стіни за рахунок розподілу рівномірного навантаження на каркас будівлі
  • Додаткова міцність. За рахунок додаткових ребер жорсткості на листі профнастилу міжповерхове перекриття має високу міцність при меншій товщині порівняно з технологією опалубки, що знімається.
  • Привабливі зовнішній вигляд. Опалубка із застосуванням металопрофілю має завершений акуратний вигляд. У складських приміщеннях, торгових центрах або промислових цеках стеля не потребує додаткового оздоблення

Враховуючи всі переваги незнімної опалубки, можна сміливо констатувати той факт, що саме така констуркція міжповерхового перекриття дозволяє не лише знизити вартість будівництва, а й збільшити довговічність самої будівлі.

Профнастил, що несе в монолітному перекритті з бетону - фото №1

Технологія монтажу незнімної опалубки

  1. Проект незнімної опалубки з профлиста та його кошторис. Проектування перекриття є обов'язковим пунктом, тому що саме на перекриття йде основне навантаження, яке воно має витримати. Для розрахунків навантаження застосовуються СНиП 2.03.01-84 "Залізобетонні та бетонні конструкції", СНиП "Сталеві конструкції". Зазвичай послуги з розрахунку монолітних покриттів замовляють у професійних проектувальників, де буде вказано який вид, марка і товщина листа металопрофілю повинні застосовуватися, за якою схемою укладатиметься арматура, яка має бути товщина самого перекриття, скільки матеріалу знадобиться: бетон, арматура, профлист і і т.д.
  2. Сам монтаж профнастилу під опалубку. На стельові балки укладається профнастил з нахлестом на одну або дві хвилі в залежності від проекту. Кріпляться листи металопрофілю до балок посиленими шурупами по металу 5,5х32. Торцеві дерев'яні фіксуючі балки повинні бути такою ж товщиною, як і майбутня товщина опалубки, залита бетоном.
  3. Армування опалубки здійснюється за допомогою армутури, що монтується згідно проекту над поверхнею з профлиста за допомогою фіксаторів.
  4. Заливка бетону здійснюється бетононасосом через шланг. Великі поверхні заливаються в шаховому порядку для розподілу навантажень, а невеликі площі заливають відразу. Бетонну суміш накривають щільним матеріалом та переодично зволожують. Така технологія запобігатиме появі тріщин на бетонному перекритті.

Для більш детальної іноформації, а також прорахунку профнастилу, що несе, звертайтесь до менеджерів компанії "Сталевий Світ"