Оцинкована покрівля з полімерним покриттям

Протягом багатьох років люди шукали надійний матеріал для монтажу даху, який зміг би надійно захистити будинок за будь-яких погодних умов. У хід йшов мох, очерет, солома, потім кераміка, руберойд і ондулін, поки нарешті не з'явився надійніший покрівельний матеріал - оцинкований метал з полімерним кольоровим покриттям.

Ринок будівельних покрівельних матеріалів постійно змінюється, проте саме профлист на дах вважається найпрактичнішим і найнадійнішим рішенням для перекриття та будівництва покрівлі.

Різновиди оцинкованого даху з полімерним покриттям

Оцинкована рулонна полімерна сталь є основною сировиною з якої виробляють такі популярні покрівельні матеріали як профнастил і металочерепиця. Ці покриття вигідно відрізняються від своїх конкурентів привабливою ціною, практичністю, легкістю монтажу, тривалим терміном експлуатації та звичайно ж надійністю.

Фальцева покрівля. Складається з гладких полотен або листів металу, які з'єднуються між собою спеціальним з'єднанням, яке називається фальц. Така технологія створює міцне покриття з довговічним терміном служби без додаткових витрат на поточний ремонт.

фальцева покрівля

Металочерепиця. Оцинкована кольорова сталь штампується на спеціальному професійному устаткуванні, в результаті якого ми отримуємо матеріал, який повністю імітує традиційний керамічний дах, проте металочерепиця набагато нижча за вартістю та легша за вагою.

металлочерепица у Києві

Профнастил. Матеріал є оцинкованою сталь прокатаною на профілегибочном верстаті, в результаті чого ми отримуємо гладкий лист з ребрами жорсткості певного розміру і висоти ребра. Завдяки трапецієподібним ребрам підвищується несуча здатність та жорсткість покрівельного матеріалу.

профнастил оцинкований

Виробники покрівельних матеріалів не стоять на місці та постійно розширюють свій асортимент, створюючи профнастил та металочерепицю з додатковим бітумним покриттям.

Переваги та недоліки покрівельного покриття з полімерної сталі

Оцинкована покрівля з кольоровим полімерним покриттям - найпопулярніший вид покрівлі в приватному та промисловому будівництві. Завдяки своїм перевагам оцинкована покрівля займає лідируючі позиції вже не один десяток років.

  • Довговічність. Термін експлуатації покрівельної металочерепиці з якісної сталі становить понад 30 років.
  • Підвищена міцність. За рахунок ребер жорсткості листи набувають додаткової міцності, збільшуючи несучу здатність покриття. Дах із профлиста - надійний вибір навіть у таких районах, де снігове навантаження перевищує норму
  • Демократична ціна Вартість покрівлі з профнастилу досить низька і доступна навіть у бюджетному будівництві, при цьому якість це ніяк не відбивається.
  • Легка вага листа. Вага залежить від товщини металу, проте він не перевищує 10 кг за квадратний метр. Така особливість покрівельного матеріалу дозволяє обходитися на об'єкті без спеціальної розвантажувально-вантажної техніки, не вимагає посиленої кроквяної системи та фундаменту.

Оцинкований лист з полімерним покриттям - один із найпрактичніших матеріалів, тому недоліків у нього мало:

  • Низька шумоізоляція, яка легко вирішується додатковими шумоізоляційними матеріалами та утепленням.
  • Висока теплопровідність, яка може сприяти обмерзанню покрівлі, якщо вона у Вас не утеплена.

Дах з оцинкованої сталі з полімерним покриттям - надійний захист будинку від вітру, атмосферних опадів та низьких температур, проте на екплуатаційні характеристики оцинкованого даху безпосередньо впливають такі моменти як:

  • Якість полімерної оцинкованої сталі. Шар мінімального цинкового покриття має становити 200 грамів на один квадратний метр. Чим вищий шар напилення цинку, тим міцнішим і довговічнішим буде антикорозійне покриття
  • Товщина металу. Покрівельний профнастил повинен мати товщину металу щонайменше 0,5 мм. При монтажі промислових дахів цей показник іноді досягає позначки 1,2 мм, що підвищує несучу здатність самого листа.

Технічні моменти покрівлі з профнастила

  • Нахльостування між листами має бути не менше одного ребра жорсткості. Чим нижче ухил покрівлі, тим більше має бути нахльостування між листами щоб уникнути затікань під покрівельне покриття
  • Ухил покрівлі при монтажі профдиста має бути не менше 10 градусів
  • Покрівельні листи профнастилу або металочерепиці з'єднуються між собою покрівельними шурупами з гумовими ущільнювачами
  • Крок обрешітки монтується так, щоб він збігався з відстанню між хвилями металочерепиці.
  • При монтажі покрівлі з металочерепиці обов'язково встановлюють снігозатримувачі та водостічні системи.