Міцний, легкий та порівняно недорогий профнастил швидко набув популярності серед забудовників. Використовуючи цей матеріал, можна в стислий термін побудувати гараж або склад, спорудити паркан або дах, облицьовувати стіни. Але враховуючи широке розмаїття профнастилу, представленого на ринку, залишилося тільки розібратися в тому, який варіант для чого більше підходить.
Профнастил, він же - профільований лист, профлист або гофролист, незалежно від виду є сталевий лист з нанесеним захисним шаром. Для того щоб сталь отримала характерні вигини, лист пропускають через спеціальний верстат. В результаті такої маніпуляції на матеріалі з'являються профілі, які можуть відрізнятися за висотою, шириною та формою.
Щоб підвищити антикорозійні властивості металопрофілю, покривають його спеціальним захисним шаром.
Оцинкування - найпростіший спосіб захистити сталь від корозії. Цинк на лист наноситься в розплавленому вигляді товщиною шару 25-30 мікрон, такий профлист коштує дешевше за інші варіанти, підходить для ремонтно-будівельних та реставраційних робіт.
Алюмоцинкове покриття – це обробка за допомогою сплаву цинку, алюмінію та кремнію, таке покриття відрізняється стійкістю до дії агресивних хімічних речовин, підходить для покрівлі будинків поблизу жвавої автотараси, у промисловому районі, біля морського узбережжя.
Пластизол – органічний полімер, яким додатково покривають оцинковані листи, речовина робить профнастил більш ударостійким, пластичним, не схильним до агресивного середовища, але, в той же час, такий матеріал може погано переносити перепади температури.
Поліестер – полімер, який витримує широкий температурний діапазон, довго зберігає свій колір, наділяє сталь високими антикорозійними властивостями, приблизно у 85% випадків дахи покривають саме таким профнастилом.
Пурал – матеріал на основі поліуретану, робить метал стійким до корозії, агресивної хімії, ультрафіолету, підходить для покрівлі та облицювання фасадів.
PVDF – полімер з високою стійкістю до несприятливих кліматичних умов, роками не змінює колір та не піддається корозії, найчастіше використовується як стіновий металопрофіль – для облицювання фасадів.
За технічними характеристиками профілю розрізняють такі види листів:
Залежно від сфери застосування профнастил буває покрівельний, несучий, стіновий.
Покрівельний профнастил застосовують для спорудження дахів. Його головні риси – висока жорсткість та здатність витримувати велике навантаження. Також підходить як облицювальний матеріал, для парканів і огорож. Приклад: НС44, НС35.
Профнастил, що несе, використовується для спорудження зовнішніх стін будівлі, споруди міцних перекриттів і дуже міцної покрівлі. Термін експлуатації – до 60 років. Приклад: Н57 Н60 Н75 Н114.
Стіновий профнастил підходить для спорудження внутрішніх та зовнішніх стін. Часто використовується для будівництва огорож навколо приватних будинків. Приклади: С8ю С10 С18 С21 С44.
Незалежно від того, який вид профнастилу потрібен саме вам, у нашому інтернет-магазині завжди знайдете матеріал з потрібними характеристиками. Якщо ж не знаєте, який тип металопрофілю вибрати для тієї чи іншої мети, ми завжди підкажемо ідеальне рішення.