Основні помилки при купівлі та монтажі металевої черепиці

Дешевий метал і безграмотний монтаж металочерепиці веде до того, що Ваша покрівля буде крива і не герметична, а значить протікатиме і призведе до повної непридатності всю внутрішню частину приміщення. Для того щоб уникнути таких - неприємних моментів, ми перерахуємо основні помилки при покупці металочерепиці та її монтажі. Чим більше корисної інформації Ви вивчите, тим менше проблем у Вас буде з покрівлею.

Поширені помилки при роботі з металочерепицею

За порадою будівельників замовили частину матеріалу на дах, а потім, якщо не вистачить або з'явиться можливість, можна докупити.

Металочерепиця виробляється різних відтінків згідно з міжнародною таблицею кольорів RAL. Однак навіть у одного й того ж виробника забарвлення листа може відрізнятись на нюанс залежно від партії товару. Зазвичай це відбувається через різну кількість і склад пігменту фарби, втрати яскравості при тривалому зберіганні на складі і т.д. А якщо у Вас частина даху вже змонтована і варто більше 6 місяців потрапити в той же колір зводитися до нуля. Щоб уникнути таких моментів, ми настійно рекомендуємо замовляти металочерепицю з одного і того ж рулону разом з покрівельними планками та іншими додатковими елементами. Ми дуже часто бачимо дахи будинків з різними відтінками, і це результат покупки металочерепиці окремими партіями.

Листи металочерепиці сховають усі недоліки внутрішньої частини покрівлі

Покрівельні компанії в розпал сезону завжди поспішають зробити свою роботу раніше терміну, заплющуючи очі на недоліки в кроквяній конструкції, щоб узяти інший об'єкт. Ми настійно рекомендуємо звертати увагу на такі моменти:

  • Крок між латами не повинен бути змонтований на око, він повинен бути певного розміру згідно з тайлом листа металочерепиці.
  • Покрівельний скат повинен бути рівним, без перепадів по довжині та висоті.
  • Для того щоб Ваш дах був ідеально рівним і була можливість під час монтажу правильно встановлювати листи, перший лист не можна кріпити "намертво".
  • Листи металочерепиці повинні з'єднуватися без проміжків - суцільним покрівельним покриттям. Ви не повинні бачити стики кожного листа.
  • Всі покрівельні планки повинні встановлюватись на спеціальні ущільнювачі, вони захищають підпокрівельний простір від попадання пилу та бруду, а також вологи та води.
  • Покрівлю не монтують зі свіжого дерев'яного зрубу, він повинен бути обов'язково висушеним.

Контроробрешітку робити не обов'язково

Контробрешітка це обов'язковий елемент для даху з металочерепиці, тому що вона забезпечує циркуляцію повітря під металочерепицею. Не забуваємо, що металевий дах сильно нагрівається вдень і так само сильно остигає вночі, що призводить до утворення конденсату, що осідає на утеплювач. Без циркуляції повітря з часом на дерев'яних кроквах з'являється цвіль і волога, а це вкорочує термін служби Вашої покрівлі та призводить до незапланованого ремонту та заміни утеплювача та кроквяної системи.

Краще купити металочерепицю дешевше – зовні вона ніяк не відрізняється.

Якісна металева черепиця служить понад 30 років. Якщо ми говоримо про дешеву черепицю, яка прокочується з низькоякісної тонколистової сталі, термін служби її становить 1-2 роки, потім вона почне іржавіти, пропускати воду і вигоряти на сонці.

Основні критерії якісного металу:

напилення цинку від 200 грамів на 1 квадратний метр

полімерний шар - 25 мкм та вище

товщина металу від 0,45 мм

європейський виробник

Самонарізи всі однакові, купимо їх у найближчому магазині

Всі виробники профнастилу та металочерепиці пропонують шурупи і це цілком логічно. Саморіз саморізу різниця, особливості покрівельного кріплення полягають в тому, що там присутня шайба з прокладкою EPDM, свердло під дерево або метал і шестигранна головка. Важливу роль становить і довжина шурупа, адже Вам належить прикрутити до контробрешітки металочерепицю, яка має певну висоту гребеня і це теж треба враховувати. Дуже часто до нас звертаються клієнти, які під час сильного пориву вітру буквально зірвали дахи.

Обріжемо лист болгаркою - все одно краї не будуть видно під планками

Ніколи не обрізайте листи металочерепиці болгаркою:

  • краї зрізу дуже перегріваються, порушується цілісність полімерного кольорового покриття
  • іскри від болгарки пропалюють лист до голого металу, який у цьому місці корозуватиме
  • краї зрізу залишається незахищеним і також іржавітиме