Основні сфери застосування несучого профліста

Профнастил, що несе: сфери застосування

Профнастил почали застосовувати у будівництві ще 200 років тому. На той момент вироби створювалися вручну з кованого заліза, що було не дуже вигідно економічно і досить складно. Сьогодні процес автоматизовано. Профнастил отримують зі сталевих рулонів або листів. Виконується робота прокатними верстатами. Вироби використовують для обшивки стін різних будов, зведення огорож, перекриття даху. Вони випускаються у різних відтінках.

Особливості, характеристики профнастилу

Профнастил - пластина з металу з гофрованою структурою. Виконується шляхом холодного пресування. Гофри дивляться у бік довжини. Це зумовлює стійкість матеріалу до підвищених механічних навантажень. Висота профілю відіграє важливу роль. Чим він вищий, тим жорсткіший матеріал. Ребра можуть мати різну форму: трикутник, півколо, трапеція.

Яка потрібна марка виробу, вирішується за цілями, тобто для будівництва огорожі потрібен один варіант, а для перекриття покрівлі - інший. Профнастил відмінно підходить, як для промислового, так і для приватного будівництва. Крім огорож, обшивки, покрівлі, матеріал може бути задіяний в несучих спорудах. Більшість споживачів віддає перевагу саме таким виробам, тому що вони відрізняються невеликою вагою і просто монтуються, що прискорює будівельні роботи.

Профнастил буває несучий, стіновий, покрівельний. Перший варіант позначається буквою Н. має товщину 0,75-1 мм, висоту хвилі 57-114 мм, додаткові борозни, що забезпечують міцність, покращену жорсткість. Сфери застосування профнастилу: міжповерхові перекриття при будівництві ангарів, інші відповідальні ділянки дахів.

Стіновий варіант маркується С. Підходить для зведення огорож, обшивки внутрішньої та зовнішньої. Висота профіля 8-35 мм, товщина 0,3-0,75 мм. Для цього варіанта характерна парусність.

Покрівельний маркується СР. Належить до універсальних видів матеріалів, тому що підходить для будь-яких видів робіт. Характеризується високими ребрами. Має товщину 04-075 мм, висоту до 44 мм. До цього типу належатиме будь-який профнастил з висотою гофри більше 20 мм. Маркування розшифровується так: літери – тип матеріалу, перша цифра – висота, друга – товщини, третя – ширина, четверта – довжина.

nesuchiy-proflist-kiev

Області застосування в залежності від маркування:

  • З 8 - обшивка зовнішня та внутрішня;
  • З 21 - дах, обшивка;
  • НС 44 - дах, зведення гаражів, ангарів;
  • НС 35 - огорожі, дахи, опалубка;
  • Н 57 - опалубка, дахи, перекриття;
  • Н 60 - несучі вузли, перекриття, дахи з прольотами до 2 м;
  • Н75 - перекриття між поверхами, дахи, опалубки;
  • Н114 - дах з решетуванням 6 м, що несуть елементи.

Профнастил може відрізнятися за типом покриття. Це також впливатиме на вибір певного варіанту для конкретної мети. Найбільш популярним є оцинкований лист. Він стане в нагоді для міжповерхового перекриття, дахів стандартних і з високими вимогами до навантажень, тимчасових споруд, регулярного або тимчасового огородження. Лакове або полімерне напилення на матеріалі робить його підходящим варіантом для збирання кіосків, виробничих приміщень, зовнішньої обшивки, внутрішньої обробки, тощо.

Де придбати профнастил?

"Сталевий світ" пропонує великий асортимент якісної продукції власного виробництва. Заходьте на сайт, переглядайте каталог, телефонуйте або замовляйте зворотній дзвінок. Наші менеджери завжди готові допомогти. Замовити профнастил можна з будь-якого міста України. Ми готові до індивідуальних невеликих та великих обсягів постачання.