Профнастил, або металевий профіль, давно став одним із найпопулярніших будівельних матеріалів. З нього виготовляють тимчасові та постійні паркани, дах, ним облицьовують будівлі. Металопрофіль – простий, але надійний та універсальний будматеріал.
Профнастил поділяють на два основні види: оцинкований та з полімерним покриттям. Оцинкований металопрофіль – найпростіший варіант. Зазвичай його використовують як тимчасове рішення, наприклад, для зведення паркану навколо будівлі, яка будується або реставрується.
Оцинкований металопрофіль складається із трьох шарів. Основним шаром виступає сталевий лист. Поверх нього із двох сторін наноситься тонкий шар цинку, який захищає сталь від корозії.
На довговічність оцинкованого профілю впливає насамперед клас цинку. Існує три класи цинкових покриттів: підвищений, перший та другий. Підвищений клас присвоюється покриттю завтовшки 40-60 мкм (від 570 г цинку на 1 кв.м.), перший - 18-40 мкм (від 258 г цинку), другий - 10-18 (від 142 г цинку). Чим товстіший шар, тим довше профнастил прослужить.
Полімерний шар металопрофілю може бути виготовлений із різних матеріалів. Найчастіше зустрічаються три з них:
принтек.
Поліестер – найбільш популярний та бюджетний варіант покриття. Товщина полімерного шару поліестеру становить 25 мкм, товщина металу - від 0,35 см. Металопрофілі з поліестером користуються великим попитом завдяки доступній ціні та широкому вибору кольорів. До недоліків покриття відносять не найвищу стійкість кольору та відносно низьку стійкість до механічних пошкоджень.
Пурал - товстіша покриття: його товщина становить 50 мкм. За основу шару пурала береться поліуретан, який більш стійкий до зносу та механічних пошкоджень у порівнянні з поліестером. Металопрофіль із пуралом коштує дорожче, але й гарантійний термін у нього вищий.
Принт імітує натуральні матеріали: деревину, камінь або цеглу. По товщині принт знаходиться між поліестером і пуралом: 35 мм. Ціна принтека вища, ніж поліестеру, але нижча, ніж пурала. Основна перевага принтека – відмінні дизайнерські якості. Таке покриття гарно виглядає і стане непоганою альтернативою цегляному облицюванню або огорожі з натурального дерева.
контактуючи з киснем і водою, чиста сталь без покриття дуже швидко окислюється і іржавіє. Щоб уникнути швидкої корозії, сталеві листи покривають тонким шаром цинку, а в деяких випадках наносять додатковий полімерний шар.
Оцинкований профнастил - простий і бюджетний варіант, який поширений у будівництві найширше. Його дуже часто використовують для спорудження тимчасових конструкцій, які планується прибрати протягом кількох років. Мінус оцинкованого металевого профілю — у його недовговічності: приблизно через десять років шар цинку втрачає свої захисні властивості.
Профнастил із полімерним покриттям більш довговічний, ніж просто оцинкований. Якщо цинк захищає від ушкодження сталь, полімери захищають від механічного пошкодження і опадів сам цинковий шар. При цьому полімери можуть бути нанесені з одного боку металопрофілю, так і з обох. Якщо для покриття даху цілком підійде профнастил з одностороннім полімерним покриттям, то для огорож краще використовувати двосторонні профілі.
Виробник Сталевий Світ пропонує високоякісний профнастил, виготовлений з використанням автоматизованого європейського обладнання та новітніх технологій. Зв'яжіться з нами, і ми підберемо оптимальний металевий профіль під ваші потреби.