Види та монтаж софітів

Дах будинку - важливий елемент конструкції будівлі загалом, від надійності та довговічності якого залежить внутрішній мікроклімат. . Продуманий і добре утеплений дах надійно захищає від вітру, опадів та холоду. Монтаж покрівлі сьогодні відрізняється різноманітністю сучасних матеріалів, одним із яких є софіт, який застосовується для підшивки звисів та карнизів даху.

Софіт - це панель з частковою чи повною перфорацією або її відсутністю. Зовнішній вигляд нагадує сайдинг, але має ширину до 80 см. Софіт може бути виготовлений із пластику або оцинкованого кольорового металу.

Частково перфоровані панелі відрізняються тим, що перфорація (отвори) нанесена на кілька секцій.

Підшивка звісів покрівлі софітом - фото №1

Перфоровані софіти є панелью, яка повністю рівномірно покрита отворами.

Підшивка звісів покрівлі софітом - фото №2

Вибираючи той чи інший тип панелей, можна регулювати рівень вентиляції в залежності від поставленого завдання. Наприклад для підшивки франтонів беруть неперфоровану панель – вона надійно захистить простір між стіною та дахом від попадання вологи, птахів, вітру тощо. Частково перфоровані софіти використовуються для підшивки карнизних сфесів, стель ганку, тераси або альтанки.

Підшивка звисів софітом у Києві.

  • Горизонтальне підшивання. Софіти монтуються паралельно до рівня землі. Спочатку монтують короб із дерев'яних брусків або металевих куточків. На цей короб монтуються панелі.

підшивка софітом горизонтальна

  • Діагональне підшивання. У цьому варіанті, на відміну від горизонтальної підшивки панелі софіту, монтуються паралельно покрівельному звису самого даху. Кріпильний профіль встановлюють на крокви. Такий спосіб підійде у тому випадку, якщо ухил не перевищує 25 градусів із довжиною звису не більше 5 метрів.

Підшивка навісів покрівлі софітом - фото №3

Інструкція монтажу

Монтаж софітів на фронтон чи карниз виконують після монтажу покрівельного покриття, але перед встановленням водостічної системи.

  1. Перевірка на однакову довжину кроквяних ніг.
  2. Розмітка покрівельного звису, нарізка за розміром напрямних планок та софітних панелей.
  3. Монтаж короба з дерева чи металу
  4. Фіксація панелей. Насамперед встановлюють уздовж короба 2 j-профілю, в які будуть заводиться панелі софіту. Між собою панелі з'єднуються за допомогою кріпильних елементів у вигляді отворів і гачків, розташованих по краях панелей, а до напрямних планок мофіт прикручується шурупами.

При монтажі слід враховувати, що вінілові панелі при підвищенні або зниженні температури розширюються і стискуються. Хоча коливання не перевищують 1-2 мм, досвідчені монтажники уникають жорсткого способу кріплення і недокручують саморіз, залишаючи зазор в 1-2 см, щоб уникнути деформування панелей.