Правда про металочерепицю

Сучасний ринок покрівельних матеріалів дуже широкий і часто люди стикаються з проблемою: яке покриття для даху їм вибрати. Є багато факторів надійності покрівлі, серед яких основними є: довговічність, практичність, оптимальна ціна, якість та надійність. Під ці критерії потрапляє багато покрівельних матеріалів, серед яких є і композитна черепиця, і бітумне покриття, і матова металочерепиця, і керамічна.

Абсолютно у кожного покрівельного покриття є свої переваги та недоліки – чудес не буває, проте є вигадані міфи про які ми докладно розповімо.

Міфи про металочерепицю:

  • Полімерне покриття не міцне і облазить .

Насправді вигоряє та облазить порошкова фарба та китайська сталь з неякісним кольоровим покриттям. Якщо дотримані всі технологічні умови нанесення кольорового полімерного шару, таке покриття буде стояти десятки років. Вибирайте якісний метал європейських виробників з гарантією та сертифікатом якості та Ваша металочерепиця не втратить свій зовнішній вигляд довго.

  • Ціна на металочерепицю висока.

Якісне покриття не може бути дешевим, особливо якщо термін експлуатації має більше 20 років. До того ж, керамічна черепиця, бітумна та композитна на порядок вища за вартістю.

  • У металочерепиці при монтажі покрівлі багато відходів та обрізків .

Якщо у Вас не складна покрівля, відходи будуть мінімальні, оскільки металева черепиця виробляється під індивідуальний розмір певної покрівлі. Досвідчені менеджери безкоштовно зроблять прорахунок листів та додаткових елементів із мінімальною кількістю відходів.

  • Металочерепиця дуже шумить під час дощу .

Безперечно метал має низьку шумоізоляцію, проте якщо у Вас утеплений дах і монтаж покрівельного покриття був правильно зроблений, рівень шуму буде такий же, як і при інших покрівельних покриттях.

  • У зимовий період з даху покритої металочерепицею сніго падає цілими пластами .

Для захисту від сповзань снігових мас на покрівлю встановлюються снігозатримувачі, які можуть бути у вигляді трубчастих виробів, підков і т.д. Хочеться відзначити, що снігозатримувачі встановлюються на будь-яку покрівлю, так як сходження пластів снігу може бути на будь-якому даху.

  • Дах із металочерепиці протікає .

Найпоширеніший міф, особливо коли ринок зайшов дешевий китайський метал. Якщо виробництво металочерепиці здійснювалося на заводському устаткуванні, де дотримано геометричних характеристик кожного листа - протікання виключено. При дотриманні інструкції з монтажу металевої покрівлі та застосування шурупів з гумовими прокладками, які закручуються під кутом в 90 градусів - протікання виключено.

  • Якщо подряпати металочерепицю, вона почне іржавіти .

Полімерні покриття, нанесені на оцинковану рулонну сталь, стійкі до механічних пошкоджень, проте якщо в процесі монтажу застосовується болгарка для підрізання листів, вона відповідно іржавітиме, оскільки під впливом високих температур захисний шар руйнується.

У цій статті ми навели лише основні міфи про металочерепицю, насправді їх існує набагато більше і у кожного покрівельного покриття вони є.

Висновок : при виборі будь-якого покрівельного матеріалу орієнтуйтеся на досвід та пораду різних будівельників, не соромтеся дізнаватися у виробників всі сильні та слабкі сторони покриття для даху, не женіться за низькою ціною та прислухайтеся до думки професіоналів.