Ринок профлиста: профнастил (Київ та Київська область)

У 2014 році покращення на ринку профнастилу помітили лише одиниці виробників. В даний момент коли в країні йдуть військові дії багато виробників сподіваються тільки на повернення оборотних коштів з мінімальними втратами.

профнастил Київ

Проаналізувавши динаміку початку року, профнастил Київ використовувався в основному при монтажі старих дахів, але на жаль не на нове будівництво. Ринок полімерної сталі на 70 відсотків складає неякісна китайська сталь із товщиною 0,3-0,35 мм (по суті це фольга). Профнастил з такої сталі не відповідає своїм технічним характеристикам: він піддається корозії, не витримує заявлені навантаження, втрачає колір під променями сонця та потребує часткової заміни після 2 років експлуатації у нашому регіоні.

Попит на профнастил більш ніж на 95% задовольняє власне українське виробництво. Імпортний профлист у невеликих кількостях завозиться на замовлення з висотою ребра від 140 мм для будівництва великих торгових центрів під незнімну опалубку.

Для створення недобросовісної конкуренції завозиться готовий дешевий профнастил китайського виробництва. Ціна на такий профнастил відрізняється від якісного приблизно на 5-7 гривень на квадратному метрі.

Виробників профнастилу у Києві понад 60 фірм, які мають у наявності хоча б одну лінію з виробництва профільованого листа. У трійці лідирів великі виробники "РУУКІ-Україна", "ТПК", решту ринку ділять середні заводи-виробники, які використовують аналогічну сировину, але значно дешевше за собівартість завдяки своїй мобільності. В основному такі компанії використовують рулонну сталь європейського виробництва: Туреччина, Словаччина, Італія, Польща, Росія та Україна. Прокатка здійснюється на автоматизованих лініях польського та вітчизняного виробництва, що дозволяє досягти високої точності прокатки листів профнастилу з дотриманням усіх геометричних розмірів будь-якої довжини за бажанням замовника.

Частину покрівельного ринку займають виробники з китайськими станами, що використовує низькоякісну та низькоцінову сировину, попит на яку до нашого співчуття зростає через низьку платоспроможність населення. Послугами таких компаній переважно користуються приватні будівельники та паркани.