Шумоізоляція покрівлі з металочерепиці у Києві

На сьогоднішній день металочерепиця – найпопулярніший покрівельний матеріал у малоповерховому будівництві. Це надійне, довговічне покриття із повною імітацією виду натуральної керамічної черепиці. Для виробництва металочерепиці використовують тонколистову оцинковану сталь і саме метал має високу резонуючу особливість, через яку виникає неприємний шум під час дощу. Однак ця проблема легко вирішується завдяки якісній шумоізоляції покрівельного пирога для даху з металу.

Переваги покрівлі з металочерепиці чи профлисту

Лист металочерепиці по суті своїй представляють тонколистовий оцинкований метал з полімерним кольоровим покриттям, який за допомогою штампу під пресом набуває вигляду хвилястого рельєфу у вигляді тайлів. Це покрівельне покриття рекомендують використовувати для покрівель із ухилом від 15 градусів та вище. Металочерепиця для даху має такі основні переваги:

  • Термін експлуатації металевої покрівлі становить понад 30 років за умови застосування якісного металу найвищого класу покриття.
  • Покрівля не потребує постійного догляду.
  • Металочерепиця (модульна, фінська тощо) витримує перепади температур від -50 до +50 градусів за Цельсієм, не іржавіє і не гниє, толерантна до сонячних променів.
  • Покриття даху металочерепицею займає мінімальні терміни.
  • Широкий вибір кольорів полімерного покриття зроблять Вашу покрівлю оригінальною та надійною.
  • Легка вага металу не вимагає посиленої кроквяної системи, армованого пояса та посиленого фундаменту, а це суттєва економія по грошах.

лист металочерепиці

ВАЖЛИВО: Низька ціна металочерепиці та її доступність це чудово, проте на практиці це покрівельне покриття потребує обов'язкових шумоізоляційних витрат за умови житлового підпокрівельного простору.

Причини, що посилюють шум від металочерепиці

При правильному та грамотному монтажі металочерепиці без додаткової шумоізоляції все одно з'являтиметься резонуючий шум від атмосферних опадів, особливо це дискомфортно якщо підпокрівельний простір житловий, і виною всьому невелика товщина сталі металочерепиці. Однак є ще моменти, через які шум буде ще більше резонувати :

  • Покрівля під металочерепицю була зроблена з кривої решетування, тому металеві листи провисають між брусками і дають додатковий шум не тільки під час доджу, а й при невеликих поривах вітру.
  • Нестача саморізів для кріплення металочерепиці. За стандартом на 1 квадратний метр має бути не менше 7-10 саморізів з поліуретановою прокладкою, якщо ж точок фіксації до решетування менший резонуючий ефект буде тільки посилюватися.
  • Укладання металочерепиці за допомогою кріплення йде до самого упору (саморіз вкручується до утоплення капелюшка). Така помилка не дає можливості листам при високій температурі розширитися і вони просто починають деформуватися, відповідно з часом шум і гул тільки посилюватимуться.

ВАЖЛИВО: Чим крутіший ухил покрівлі - тим більше шуму буде від металочерепиці

Вибір шумоізоляційного матеріалу

Насамперед при виборі шумоізоляційного матеріалу варто звернути увагу на такі особливості:

Індекс звукопоглинання. Це основний показник ефективності вибраного матеріалу, який відповідає за величину шуму, яка може бути поглащена. Не важко здогадатися, що що вище ця величина, то краще. Для покрівлі з меіалочерепиці цей індекс має бути 0,5 і вище, відповідно матеріали з індексом нижче (пінопласт) нам уже не підійдуть. Мініральна вата має індекс 0,7, скловата - 0,6, а ось у базальтового утеплювача індекс складає пости 0,9 - ідеальний варіант для покрівлі з металопрофілю та черепиці.

Найчастіше утеплювати та звукоізолювати підпокрівельний простір ефективніше за мініральну вату або базальт.

Етапи укладання шумоізоляції

  1. На каркас із крокв укладають гідроізоляцію або супердифузійну мембрану.
  2. Зверху на шар гідроізоляції прибивають контррейку та решетування.
  3. На кроквяний каркас укладають мінімальну вату або інший ізоляційний матеріал з утеплювачем.
  4. Після монтажу утеплювача монтують паробар'єр.
  5. Поверх решетування укладають металочерепицю або профнастил.

влаштування покрівельного пирога

Купити якісну металочерепицю не так і легко, звертайте увагу на товщину металу та кількість цинку на 1 квадратний метр і пам'ятайте, що низька ціна завжди тягне за собою низькоякісний матеріал.