Плануючи будівництво приватного будинку для сім'ї, кожен майбутній власник хотів би побудувати неповторний котедж з індивідуальним дизайном. Основним елементом такого будинку безсумнівно буде покрівля, тому що саме дах будинку захищає Ваше вогнище від негоди, зберігає тепло взимку та прохолоду в літній період.
Існують різні типи дахів , серед яких важливе місце займає складна покрівля.
Складна покрівля може бути вальмова, шатрова, багатощипцева або купольна. Відмінна особливість складної покрівлі наявність великої кількості скатів, башт і переходів хитромудрої форми, що надає їй оригінальність і неповторність, а також виділяє Ваш будинок з усіх споруд, що стоять поруч.
Основна проблема таких покрівель – внутрішні кути схилів.
Чим складніший дах, тим більше таких "уразливих місць", що потребує надійного захисту будинку від атмосферних опадів та ідеальної герметизації зовнішніх та внутрішніх стиків, кутів та переходів. Захистити внутрішні скати покрівлі від снігового навантаження та для відведення води можна за допомогою монтажу внутрішніх та зовнішніх розжолобків .
Складні покрівлі обов'язково треба будувати за проектом, у якому чітко розподілені рівномірно вітрові, снігові та дощові навантаження. Неприпустимо щоб на складній покрівлі накопичувалися пласти снігу або дощові опади, інакше Ваша покрівля не виконуватиме основну функцію - захист підпокрівельного простору від погодних умов.
Чим більше внутрішніх стиків має дах, тим складніше уникнути в майбутньому течі покрівельного покриття і з металочерепиці або з профлисту, якщо Ви хочете купити профнастил .
Покрівельний матеріал для складного даху повинен мати не тільки підвищену міцність і довговічність, але й естетичний зовнішній вигляд. Виробники профнастилу наполягають на тому, що найкраще для багатосхилий складної покрівлі підійде металочерепиця.
Металева черепиця має ряд переваг:
висока міцність та довговічність
пожежна безпека
можливість монтажу при мінусових температурах
Недоліки:
при монтажі складної покрівлі можливі відходи від листів металочерепиці
низький рівень шумоізоляції, що легко компенсується за рахунок правильного утеплення підпокрівельного простору.
Складна покрівля