Металочерепиця , ціна на яку досить економічна на сьогоднішній день один з найпопулярніших покрівельних матеріалів і з кожним роком попит на металочерепицю зростає в геометричній прогресії. Мільйони людей по всьому світу віддали перевагу саме цьому покрівельному матеріалу, який має низку переваг у порівнянні з іншими аналогічними покрівельними покриттями. Зі зростанням попиту на металочерепицю зростає і кількість виробників, кількість постачальників оцинкованого металу з полімерним покриттям із товщиною металу від 0,3 до 0,55 мм. Хороша якісна металочерепиця прослужить Вам не один десяток років, але як же при величезному розмаїтті виробників металочерепиці вибрати якісну черепицю, яка легко монтується, довговічна та стійка до кольору?
Порада 1. Товщина металочерепиці. Вона не повинна бути нижче 0,45 мм для того, щоб витримувати свої експлуатаційні характеристики за будь-яких погодних умов. Не полінуйтеся попросити виробника виміряти за Вас товщину сталі обраної Вами металочерепиці мікрометром.
Порада 2. Якість полімерного покриття. Найдешевшим і найпопулярнішим покриттям у нас на Україні є поліестер р (глянсовий та матовий). Термін життя такої металочерепиці 15-20 років. Кольоровості після експлуатаційного терміну в 10 років при матовому поліестері буде 65-75 відсотків, при глянсовому покритті 55-65%. У місцях потертостей або подряпин оголюється цинковий шар, ось чому така важлива кількість цинку в грамах на 1 кв.м. Він повинен бути не нижче 180 грам (термін експлуатації 15-20 років), в ідеальному варіанті 275 грам (термін експлуатації 25-30 років).
Порада 3. Якість профілювання. Від якості прокатного табору залежить і якість прокатки самої металочерепиці. Якісна металочерепиця має строго витримувати свої геометричні розміри (ширину, висоту та довжину металу). Від якості прокатки залежить і якісний монтаж металочерепиці , якість замків та стиків. Для перевірки геометрії аркушів достатньо подивитися готову партію металочерепиці - аркуші в пачці повинні повністю пригела один до одного.
Порада 4. Відтінки того самого кольору. При покупці металочерепиці та додаткових елементів (планок примикання, ковзанів та розжолобків) робіть акцент на тому, щоб все каталося з однієї бухти металу, інакше існує ризик різнобарвності одного і того ж відтінку і на даху під сонячним кольором це буде дуже помітно.
Порада 5. Ні "болгаркам". При різанні металочерепиці в жодному разі не можна використовувати "болгарку". Вона порушує цинкове покриття і згодом металочерепиця коррозуватиме. При підрізуванні листів можна скористатися електроножиці або електролобзиком або пилкою по металу.
Порада 6. Дешева металочерепиця не може бути якісною. Вперше українські виробники під час виробництва металочерепиці стали застосовувати оцинковану статтю з полімерним покриттям у 2000 році. З кожним роком відсоткова кількість такої економічної неякісної сталі, що використовується, зросла до 45%. У 2013 році з'явилася сталь китайського виробництва із товщиною металу 0,3-0,37 мм. тобто фольга, з напиленням цинкового покриття 40-80 грамів на 1 метр квадратний, яка успішно прокочується і продається нашим покупцям. Гарантія на такий метал становитимуть 2-4 роки, а потім таку черепицю просто потрібно міняти. Подумайте чи варто економити 5-8 гривень на 1 квадратному метрі, щоб через 4 роки знову міняти покрівлю?
Порада 7. Профіль самої металочерепиці досить складний, тому при монтажі дуже важливо, щоб димохідна та вентиляційна труби не проходили в середині листа металочерепиці, оскільки герметизувати ділянки примикання буде досить складно.
Порада 8. При замовленні металочерепиці ретельно розрахуйте довжину і кількість листів, оскільки металочерепиця не симетричний матеріал, вона монтується тільки в один бік і навряд чи Ви зможете використовувати обрізки, що залишилися, від листів черепиці. Ідеально якщо у Вас проста двосхилий покрівля, тоді і обрізків на такому даху буде найменше.
Порада 9. Правильне транспортування, навантаження та розвантаження листів. Навантаження та розвантаження листів здійснюється на виробництві краном за допомогою м'яких строп. на самому будівельному об'єкті найчастіше листи розружують вручну, знімаючи кожен лист по одному. Термін зберігання листів у пачці має бути не більше місяця, інакше нижні листи можуть бути дефоромовані від ваги лежачих листів металочерепиці.
Порада 10 . При покупці металочерепиці робіть акцент на європейських виробників металу таких як Італія, Словаччина, Туреччина, Росія або Польща, попросіть сетрифікат якості на прокат, що поставляється, таким чином Ви зменшите ймовірність отримати металочерепицю з китайського дешевого металу.
Висновок: Уточнивши у компанії виробника ціну на металочерепиць у Ви не дізналися зовсім нічого. Реальну вартість можна дізнатися тільки після повного розрахунку Вашої покрівлі, де будуть включені всі комплектуючі до покрівлі та доставка на об'єкт.
Якщо Ви знайшли металочерепицю для покрівлі дешевше, ніж у інших виробників на 3-4 гривні, не поспішайте радіти, знизити ціну на черепицю можна тільки за рахунок неякісного металу та дешевого китайського обладнання. Скільки прослужить така покрівля?
Не заощаджуйте на шурупах , у китайських виробників і шурупи з ущільнювачами прийдуть у непридатність через пару років, а значить і покрівля незабаром може протікати.
Паробар'єр та гідробар'єр це необхідні складові правильного покрівельного пирога Вашого даху . Без цих елементів через пару років від конденсату Ваша кроквяна система буде непридатна для експлуатації, а отже заміна неминуча.
Снігозатримувач не розкіш, а потреба. Від цього покрівельного елемента залежить здоров'я та життя Ваших близьких, а це важливіше за будь-які гроші.
Любіть себе та довіряйте професіоналам при покупці металочерепиці, розрахунку та монтажі покрівлі.
додаткова інформація
Відмінність металочерепиці від профнастилу