Вибираємо герметики для покрівлі з профнастилу або металочерепиці

Якісна, добротна покрівля – запорука довговічності та надійності Вашої майбутньої будівлі, тому до вибору покрівельних матеріалів та супутніх комплектуючих потрібно підходити з усією відповідальністю. Ми вже не раз згадували, що найпопулярнішим покрівельним матеріалом на сьогоднішній день є профнастил та металочерепиця, проте сьогодні ми поговоримо про герметики, які відповідають за герметизацію покрівлі та її довговічність.

Види герметиків

Для надійного монтажу даху з профнастилу ніяк не обійтися без матеріалів, що герметизують, особливо якщо Ваш дах має невеликий ухил. Завдання будь-якого герметика - захист проблемних зан на даху (обхід димаря, водостічної системи, стики листів металочерепиці, шви та з'єднання додаткових елементів, обхід системи вентиляції на покрівлі) від попадання вологи та атмосферних опадів у підпокрівельний простір. Саме від гідроізоляції залежить довговічність самого даху та його конструкції у майбутньому.

Поліуретановий герметик

Основним компонентом цього виду герметика є смола, яка в процесі виробництва під впливом хімічних процесів перетворюється на полімер. Матеріал використовують для гідроізоляції стиків, які контактують з вологим зовнішнім середовищем. Для покрівельних робіт застосовують поліуретанову суміш з твердістю PU 15. Сучасні поліуретанові герметики не бояться ультрафіолету і мають достатню плинність, тому часто при нанесенні складу застосовують кисті та валики. Після висихання герметик набуває поліуретанового шару, який надійно захищає від попадання вологи протягом 15 років. Цей вид герметика має морозостійкість, тому з його допомогою легко обробляти стики склопакетів, басейнів, покрівельних швів і т.д. Ціна герметика досить велика, але вона компенсується за рахунок великої плинності.

поліуретановий герметик

Силіконовий герметик

Найпопулярніша герметизуюча речовина, основним компонентом якої є матеріал, виготовлений із саліксанового каучуку. Герметик ідеально працює з деревиною, склом, керамічними поверхнями. На покрівлі з профнастилу силіконовий герметик відмінно захищає шви та стики металу від попадання вологи, не боїться температурних перепадів, що особливо актуально для металевих поверхонь даху, що нагріваються під впливом сонячних променів. Герметик має еластичність, водостійкий і, найголовніше, швидко твердне, відрізняється демократичною ціною.

силіконовий герметик

Бутилкаучукова стрічка

Цей герметик дуже люблять будівельні бригади за рахунок зручності застосування у вигляді смуг чи шнурів. Стрічка може відрізнятись як по ширині, так і по висоті з одностороннім або двостороннім клейовим шаром. Відмінно витримує перепади температур від -50 до +80 градусів, не боїться стрічка попадання ультрафіолетових променів, вологостійка та в міру еластична. Ідеально лягає між листами металочерепиці для герметизації щілин.

бутилкаучукова стрічка

Акриловий герметик

Дуже сильно нагадує силіконовий - відмінно вирівнює шви та з'єднання стиків і щілин, склад має хорошу адгезію з більшістю різних матеріалів, включаючи пористу або покриту фарбою поверхнею, витримує температурні перепади та має еластичність.

акриловий герметик

Перед тим як вибрати герметик, віддавайте перевагу тим складам, які найбільше підходять для покрівельних робіт з металевими поверхнями, а ми рекомендуємо силіконовий герметик або бутилкаучукову стрічку.