Види покрівельного ковзана для покрівлі з металочерепиці

Коник є головним завершальним покрівельним елементом майбутнього даху та монтується на верхньому стику покрівельних схилів як на простих, так і складних дахах. Залежно від складності конструкції самої покрівлі необхідна кількість конькових елементів може змінюватися: на простій двосхилий покрівлі достатньо одного елемента ковзана, на складних покрівлях від двох елементів і вище залежно від кількості схилів, особливо це стосується ламаних дахів.

Компанія "Сталевий Світ" виробляє всі додаткові елементи, в тому числі і коник, з тонколистової якісної полімерної сталі з кольоровим покриттям. З такої ж сталі ми виробляємо металочерепицю , профнастил, тому додаткові покрівельні елементи абсолютно не відрізняються за характеристиками від самого покрівельного покриття.

Різновиди покрівельного ковзана

  • простий трикутний коник
  • п-подібний фігурний коник
  • овальний круглий коник

Кожен коник відрізняється зовнішнім виглядом та функціональністю.

Трикутний коник найпростіший і зовні він нагадує торцеву планку для даху. Зазвичай кут згину становить 90 градусів, кожна сторона може бути виготовлена від 70 до 250 мм під індивідуальне замовлення залежно від технічних вимог. Довжина ковзана становить 2 метри і стикується внахлест один з одним, який зазвичай становить п'ять сантиметрів.

коник простий трикутний

Фігурний коник застосовується на всіх видах покрівлі з металочерепиці та профнастилу. Ціна на такий коник дешевше ніж на круглий, проте зовні він дуже гармонійно виглядає на даху разом з основним покрівельним покриттям.

коник фігурний плоский

Круглий коник ідеально доповнює покрівлю із металочерепиці, імітуючи повністю натуральну черепицю. Коник з'єднується між собою саморізами і поставляється із заглушками з двох стотронів, щоб уникнути попадання пилу, сміття та опадів з торцевих частин. За вартістю цей найдорожчий виріб серед інших видів конькових планок, однак такий вид конька є найміцнішим і найнадійнішим.

коник круглий у Києві

Для того щоб уникнути неприємних нюансів при монтажі покрівлі, а саме:

  • додаткові елементи відрізняються відтінком від покрівельного покриття
  • коник відрізняється від металочерепиці текстурою покриття

Ми рекомендуємо замовляти додаткові елементи та металочерепицю в одного виробника.

Монтаж та розрахунок ковзана

Для того щоб розрахувати потрібну кількість конькових планок нам треба знати довжину покрівлі по ковзану, наприклад:

Довжина покрівлі по конику 17,5 метра

Довжина ковзана 2 метри

Кількість конькових планок – 17,5/2 = 8,75 округляємо у велику сторону – 9 штук

У місці стику двох скатів укладається теплоізоляція, яка захистить у зимовий період від промерзання покрівлі в цьому місці, далі монтується сам коник рівно по краю металочерепиці з двох сторін. Планки монтуються внахлест, який зазвичай становить від 3 до 7 см. При кріпленні ковзана до самої металочерепиці шурупи слід вкручувати не часто, проте треба стежити за тим, щоб не відходили куточки планки.