Утеплення мансарди

Якщо Ви плануєте у своєму будинку мансардне приміщення, то Вам необхідно знати, що саме воно, на відміну від приміщень самого будинку, найбільше піддається впливу атмосферних явищ таких як сонячні радіація, вітер, дощі, сніг. Потрібно відзначити, що дія вітру, вологи, високої температури відбивається не тільки на даху мансардного приміщення, але і на його стінах. Відбувається швидке нагрівання та швидка втрата тепла. Саме тому питання утеплення мансардного даху та створення правильного покрівельного пирога стоїть гостро при його будівництві.

утеплення покрівлі в Києві

Утеплення дозволяє створити комфорт усередині мансардного приміщення завдяки тому, що воно створює бар'єр, який не випускає тепло назовні та не дозволяє охолоджуватися повітрям усередині приміщення. Теплоізоляційні матеріали, що використовуються для дахів та фасадів, значно знижують витрати на опалення всього будинку.


При утепленні мансардного даху одночасно вирішується питання пароізоляції, гідроізоляції та вентиляції. Яким критеріям повинен відповідати матеріали, якими необхідно утеплити дах мансарди?


Утеплювач має бути вологостійким, з малою теплопровідністю, пожежостійким, з високим ступенем звукоізоляції, екологічний. Таким критеріям відповідають такі утеплювачі:
скловата - утеплювач з волокна плавленої скломаси,
мінеральна вата (базальтова) – утеплювач, що виготовляється з металургійних шлаків або розплавлених гірських порід,
пінополістирол – утеплювач, що отримується в результаті спінювання під високою температурою полістиролу,
екструдований пінополістирол – утеплювач, що отримується в результаті плавлення полістиролу, що робить його газонепроникним та водонепроникним.
Що найбільше підходить для теплоізоляції мансардного даху?

утеплювач київ


Більшість фахівців пропонують утеплювати мансарду мінеральною ватою , що має густину від 30 до 40 кг на м3. Даний утеплювач паронепроникний, негорючий, з малим ступенем вологопоглинання, стійкий до деформацій. Інші утеплювачі теж успішно використовуються для утеплення мансард. Але, на жаль, вони мають вищу міру поглинання вологи.
Вибраний теплоізоляційний матеріал укладається у прорізи між кроквами. Далі укладається гідроізоляційний шар . На наступному етапі виконується додаткова решетування. Укладання тепло та гідроізоляційних матеріалів виконують внахлест від нижніх країв даху. По стиках перекриття має становити близько 15 см. Встановлені контррейки зміцнюються на кроквах шурупами і цвяхами. Такий зазор забезпечує даху чудову вентиляцію. На наступному етапі укладають утеплювач. По його внутрішній стороні прокладають пароізоляцію . Внутрішня обшивка стелі мансарди завершує теплоізоляцію. Додатково утеплюють вікна мансарди, фронтони (зовнішні стіни мансарди) та підлогу.
Утеплюючи мансардне приміщення якісними матеріалами, Ви забезпечуєте своєму будинку тепло, сухість та комфорт цілий рік.